Skip to content

Architektura 21szego wieku : Kengo Kuma przekształca stocznię Szanghaju w kompleks wielofunkcyjny

2 lata ago

294 words

Julien Lanoo W dzielnicy finansowej Lujiazui w Pudong w Szanghaju Kengo Kuma ponownie zrewolucjonizował stocznię z 1972 roku w nowy wielofunkcyjny kompleks o powierzchni 9 000 metrów kwadratowych, nazwany Stocznią 1862.
Za oryginalnymi, solidnymi murami, stara stocznia była kiedyś określona przez Siatka o wymiarach 12 na 30 metrów, która pozwalała na pomieszczenie statków w masywnych wnętrzach.
W tym przemysłowym projekcie adaptacyjnego ponownego wykorzystania, Kuma starał się zachować integralność strukturalną i materiałową budynku.
Te zdjęcia dostarczone przez Juliena Lanoo pokazują, w jaki sposób skorupa przemysłowa została przekształcona przez projekt renowacji.
Materia wykracza poza doświadczenie wizualne, ponieważ wymaga zaangażowania wszystkich pięciu zmysłów ludzkiego ciała, aby ją zapamiętać. Kuma mówi.
.
Julien Lanoo Oryginalna cegła została odrestaurowana na fasadzie północnej, ale fasada południowa została wyburzona wiele lat temu.
Dla zachodniej fasady Kuma zaprojektował system cegieł z gradientem pikseli, który łączy Północ i Południe, odzwierciedlając unikatową odrestaurowaną, zwietrzałą cegłę i pamiętając, co już nie istnieje we współczesnym stylu.
Zawieszone 8-milimetrowymi kablami ze stali nierdzewnej, dużymi glinianymi cegłami, w czterech odcieniach czerwieni, stopniowo przechodzą w przepuszczalność w kierunku przezroczystej południowej fasady.
.
Julien Lanoo Inside, Kuma używa pustej przestrzeni, aby podkreślić pionowość i monumentalność konstrukcji.
Pięciopiętrowe atrium ze wschodu na zachód łączy dwa mniejsze atrium z północy na południe, które działają jako łączniki między miastem a Nabrzeżem Huangpu.
Panoramiczne widoki na panoramę Puxi można podziwiać z teatru na 800 miejsc we wschodnim skrzydle, a zachodnie skrzydło ma powierzchnie komercyjne.
.
Julien Lanoo.
Julien Lanoo.
Julien Lanoo.
Julien Lanoo
[patrz też: wylewka betonowa cena, energooszczędne wylewka betonowa cena, agilis cattus forum ]

Powiązane tematy z artykułem: agilis cattus forum mrówka warszawa wylewka betonowa cena