Skip to content

Budownictwo i architektura : Propozycja konkurencji w szkole burmistrzów / specyficzna dla witryny

2 lata ago

613 words

Propozycja Konkursu Szkoły Burma dla poszczególnych szkół ma na celu ucieczkę przed depresją społeczną, ponieważ ludzie Karen szukają wolności i są wysiedleni ze swoich domów.
Mieszkają na pożyczonym kawałku ziemi, którego nigdy nie mogli posiadać.
Żyją w kraju, który nie jest uważany za część społeczeństwa.
wielu z nich bez obywatelstwa.
Wierzą więc, że właściwy rodzaj architektury może stworzyć poczucie przynależności i poczucie własności w sercach przesiedlonych członków społeczności Karen.
Chcą stworzyć szkołę, którą ta społeczność może powiedzieć.
Stworzona przez nas.
i.
stworzone dla nas ..
Dzięki temu szkoła może stać się centrum społeczności.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Wierzymy, że architektura nie jest jedynie trofeum sukcesu w kapitalizmie, ale jednym z narzędzi rozwiązywania problemów społecznych.
Szukając odpowiedzi, natrafiliśmy na.
Przesuwne puzzle ..
Byliśmy zainteresowani tą zabawką, ponieważ są one zarówno modułowe, jak i przestawne, ale zachowują integralność systemu siatki.
Za pomocą.
Sliding Puzzle.
jako architektoniczny paradygmat możemy stworzyć kompleks szkolny, który ma elastyczność użytkowania po prostu przez przegrupowanie modułów.
Dzięki temu kompleks szkolny może być wykorzystywany do funkcji społecznościowych, takich jak uroczystości kulturalne lub miejsce spotkań społeczności, gdy szkoła jest wyłączona.
ogółem 02 Przesuwane płytki = Dziedziniec z tyłu modułu Moduły mają wymiary 2,5 metra na 5 metrów, aby ułatwić transport ciężarówkami na drodze publicznej.
Ten wymiar ma prawidłowy rozmiar dla każdej z sześciu klas.
Większe wymagane programy będą tworzone przez połączenie wielu standardowych modułów w celu utworzenia większych przestrzeni.
Kompleks szkolny składa się z trzech różnych rodzajów modułów.
moduł zadaszony, moduł tarasowy i moduł farmy.
Szkoła lub społeczność może tworzyć różne zastosowania, umieszczając te moduły w różnych aranżacjach, takich jak duża sala montażowa z frontalnym tarasem, przestrzeń na dziedzińcu dla wydarzeń szkolnych itp.
Rozmieszczenie modułów można również dostosować do nowego miejsca, ponieważ kompleks może być ponownie ukształtowane zgodnie z każdymi konkretnymi warunkami w miejscu.
Stołówka Fabryka + Lokalna Pomysłowość Każdy z modułów składa się z części, które są fabrycznie wykonane i wykonane lokalnie.
Dzięki zastosowaniu przemysłowej technologii prefabrykacji w połączeniu z tradycyjnymi technikami budowlanymi Karen, społeczność może być zaangażowana w budowę swojej szkoły.
W ten sposób powstaje poczucie własności.
Ogród warzywny ze stali i bambusa Szkoła zostanie zbudowana z kombinacji stalowych platform i systemu szyn, bambusowych kratownic i dachów z tkaniny.
Materiały te są przeznaczone dla poszczególnych składników, aby umożliwić optymalne wykorzystanie ich właściwości.
Kombinacje pozwalają również na budowanie szkoły o bardzo niskim śladzie węglowym dzięki użyciu materiałów odnawialnych i mniejszego transportu elementów budynku na miejsce.
Platformy stalowe, system szynowy i pokrycia z tkaniny są wytwarzane fabrycznie w celu zapewnienia najwyższej możliwej kontroli jakości.
Podczas gdy elementy bambusowe są starannie wykonane na miejscu przez uśpioną wiedzę ludzi Karen.
W ten sposób społeczność może również czerpać korzyści z miejsc pracy stworzonych dla rzemieślników społeczności.
Spodziewamy się, że przegrupowanie będzie miało miejsce kilka razy w roku, a nie regularnie.
Jednak w celu ułatwienia przegrupowania moduły znajdują się w systemie dwuosiowego szyn.
Ten system z kołami w odróżnieniu od końcówki długopisu umożliwia poruszanie się modułów za pomocą tylko ludzkich rąk i mocy.
klasa typu A
[podobne: wylewka betonowa cena, energooszczędne wylewka betonowa cena, newmeteo warszawa ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka warszawa newmeteo warszawa wylewka betonowa cena