Skip to content

Magazyn architektoniczny : Hotel Liesma Proposal / BNKR Arquitectura

2 lata ago

272 words

Adrian Aguilar, Jaime Sol Propozycja hotelu BNKR Arquitectura ma na celu odtworzenie w formie materialnej efemerycznego procesu dyfuzji dźwięku.
Jest to proces dynamicznej ekspresji na zewnątrz i następującego po niej rozpadu.
Jest to opowieść o utracie integralności i dematerializacji w przestrzeni.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Od samego początku nie uważamy, aby parter, który jest przedmiotem działalności publicznej w hotelu, był solidnym blokiem.
Kluczowe punkty przyciągania zidentyfikowane dla programu publicznego hotelu są dystrybuowane na zewnątrz w całym miejscu, gdzie najlepiej potrafią docenić jego naturalne cechy.
Rezultatem jest ruch na zewnątrz hotelu, który rozprzestrzenia się w kształtach zaprojektowanych tak, aby penetrować go dalej.
W tym momencie przestrzenie hotelu ulegają rozpadowi.
Ruch na zewnątrz staje się materialną opowieścią o rozpadzie, gdy zamknięte i zabezpieczone pomieszczenia pokryte drewnem tracą swoją materialność i stopniowo zamieniają się w szkło.
.
Adrian Aguilar, Jaime Sol Kiedy oddalamy się od wieży, delikatne skrzywienia tracą wierność.
Stają się coraz bardziej fasetowani i pozbawieni szczegółów.
W kierunku krawędzi terenu hotel rozrasta się w postrzępione wielokątne formy przezroczystego szkła, które otwierają się na drzewa, gdy podróż trwa w kierunku horyzontu.
Hotel znika.
.
Adrian Aguilar, Jaime Sol Architekci: BNKR Arquitectura Lokalizacja: Jurmala, Łotwa Partnerzy: Esteban Suárez (partner założycielski) i Sebastián Suárez Kierownicy projektu: Emelio Barjau, Jaime Sol Zespół projektu: Adrian Aguilar, Emelio Barjau, Benedetta Caprioti, Paul Chavez, Francisco Cruz , Laura Fontaine, Mitl Gaxiola, Angel Rivero, Jaime Sol i Lasma Grigone Powierzchnia: 15 000 m2 Status: Konkurs 2011
[hasła pokrewne: struktonit, biosept active, mrówka wałbrzych ]

Powiązane tematy z artykułem: biosept active mrówka wałbrzych struktonit