Skip to content

Nowoczesna architektura : Centrum Zapobiegania Katastrofom i Centrum Edukacji / 109 Architektów

2 lata ago

423 words

Dzięki 109 Architektom 109 Architectes zdobyło trzecią nagrodę podczas 12.
dorocznej edycji ThyssenKrupp Elevator Architecture Awards za projekt dla Centrum zapobiegania katastrofom i edukacji w Bak.
Rköy w Istambule.
Do konkursu zgłoszono 287 projektów z 59 krajów.
Uczestnicy zostali poproszeni o zaproponowanie Centrum Zapobiegania Katastrofom w Stambule na terenie o powierzchni 27 000 m2.
Centrum będzie wyposażone w zasoby edukacyjne, w tym sprzęt audiowizualny, systemy symulacyjne, które będą odtwarzać doświadczenia klęsk żywiołowych, materiały pierwszej pomocy i systemy łączności w sytuacjach krytycznych.
W centrum, planetarium, biblioteka, tablice informacyjne i sale spotkań służyć będą do informowania odwiedzających.
Więcej zdjęć i opis projektu po przerwie.
Zapobieganie klęskom żywiołowym dotyczy komunikacji i informacji: chodzi o niezawodną sieć.
Przepływ informacji przed katastrofą jest niezbędny do przygotowania się do skutecznych reakcji podczas katastroficznego zdarzenia i po nim.
Po wystąpieniu katastrofy ta sama sieć komunikacyjna ma kluczowe znaczenie dla oceny potrzeb ofiar w strefie katastrofy i działań doradczych.
Umożliwia także udzielanie moralnego wsparcia załogom ratowniczym pod przymusem.
Na bardziej namacalnym poziomie fizyczna sieć dróg, linii kolejowych i lotnisk umożliwia dostawcom i pracownikom ratowniczym szybkie przemieszczanie się między miejscem a bezpiecznymi obszarami.
Dzięki uprzejmości 109 architektów Centrum Edukacji Przeciwwstrząsowej w Stambule jest zdefiniowane przez te sieci.
Podstawowymi elementami programu są funkcjonujące struktury reprezentujące punkty, w których przecinają się powiązane przepływy.
Węzły te są uziemione na zbezbieczowanej platformie (miejscu), która wykrywa przepływy między funkcjami, każdy piksel krajobrazowy wytłacza na różnej wysokości, aby spełnić swój unikalny cel.
Odwiedzający mogą swobodnie poruszać się w obrębie występów lub nad nimi na podwyższonej promenadzie, obie ścieżki zachęcają do eksploracji terenu z innej perspektywy.
Dzięki uprzejmości 109 architektów Węzły mają silną identyfikację wizualną i mogą być dostosowane do dowolnego miejsca, w centrum dowolnego miasta lub wioski.
Połączeni z serwisem, wspierają edukację przed katastrofą, wydajność w trakcie i wsparcie po.
Utworzona sieć może znacznie rozszerzyć się poza witrynę, docierając do Stambułu i reszty świata.
Dzięki uprzejmości 109 Architektów Architekci: 109 Architektów Lokalizacja: Stambuł, Turcja Partnerzy odpowiedzialni: Youssef Mallat, Ibrahim Berberi Architekt w obronie: Anthony Chemaly, Joy Traboulsi Zespół: Richard Kassab, Sandra Richani, Nada Assaf Projekt: Istanbul Disaster Prevention and Education Center, XII Thyssenkrupp Elevator Architecture Award 2011 Klient: Istanbul Metropolitan Municipality Powierzchnia zabudowana: 9000 m2 Rok: 2011 Status: Konkurs Zdobywca III miejsca
[hasła pokrewne: biała mrówka warszawa, mrówka warszawa biała, mrówka warszawa ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka warszawa mrówka wieliszew newmeteo