Skip to content

Architektura: Edward Mazria, założyciel i dyrektor generalny architektury 2030, wygrywa tegoroczną nagrodę

2 lata ago

374 words

Edward Mazria, architekt, założyciel i dyrektor generalny architektury 2030 został wyróżniony w tym roku nagrodą celową.
Jego praca w ciągu ostatnich ośmiu lat, po założeniu architektury 2030, wyznaczyła wiele celów środowiskowych dla budownictwa.
To także sprawiło, że wiele kwestii związanych ze zrównoważonym wzornictwem znalazło się w czołówce rozmów i polityk dotyczących budynków i ich konstrukcji.
Obejrzyj wideo, aby uzyskać więcej informacji! Więcej o Edward Mazria i Architektura 2030 po przerwie.
Założeniem architektury 2030 było zainteresowanie Mazri pasywną energią i zrównoważonym rozwojem, które skupiały się na jego architekturze we własnej praktyce.
Jednak w 2002 r.
Mazria zauważyła, że zgodnie z danymi amerykańskiej Agencji ds.
Informacji Energetycznych sektor budowlany pochłonął około połowy całej produkcji energii, a ponadto odpowiada za 48% wszystkich emisji gazów cieplarnianych.
W 2003 r.
Mazria założyła architekturę 2030, która ustala wytyczne dotyczące zmniejszania zużycia energii i wybiera energooszczędne metody od materiałów do budowy po faktyczny proces budowy.
AIA przyjęła jego wytyczne, a miasta zostały zachęcone do podjęcia wyzwania w celu poprawy efektywności swoich budynków i centrów.
Mazria jest również dobrze znana z książki Pasywna księga energii słonecznej: kompletny przewodnik po pasywnym domu słonecznym, szklarni i projektowaniu budynków , opublikowanej w 1979 roku i nadal uważanej za tekst dotyczący pasywnego projektowania słonecznego.
Książka została opublikowana w trakcie kryzysu energetycznego podczas własnych poszukiwań Buckminstera Fullera w zakresie oszczędzania energii i pasywnych źródeł energii.
Kiedy niebezpieczeństwa z lat 70-tych uległy rozproszeniu, a ceny energii spadły, wiele społeczności budowlanych przeszło do stanu nadmiernej konsumpcji, ale praktyka Mazria zbudowana na tym fundamencie iw następnych latach zaprojektowała energooszczędne budynki zgodnie z jego własnymi wytycznymi.
.
Architektura 2030 rozpoznaje ryzykowne zachowania, które budownictwo do tej pory działało i wyznacza osiągalne cele w okresach przyrostowych, aby promować zmiany w dziedzinie architektury.
Mocną stroną wytycznych jest ich skuteczność w różnych skalach, niezależnie od tego, czy dotyczą one materiałów, strategii budowy, sposobu, w jaki budynek funkcjonuje samodzielnie, i sposobu funkcjonowania w kontekście miasta.
Źródło: Encore
[podobne: watek militarny, wylewka betonowa cena, biosept active ]

Powiązane tematy z artykułem: biosept active watek militarny wylewka betonowa cena