Skip to content

Nowoczesna architektura : Contour Crafting / Dr. Behrokh Khoshnevis

2 lata ago

439 words

Na pierwszy rzut oka dr Behrokh Khoshnevis.
Contour Crafting (CC) wydaje się fascynujący i nierzeczywisty.
maszyna do produkcji, która ma potencjał do konstruowania całych konstrukcji w jednym cyklu.
Wspierane przez National Science Foundation i Office of Naval Research, połączenie CC konwencjonalnej robotyki i starych narzędzi.
tworzy warstwowy proces wytwarzania, w którym części o dużej skali można wytwarzać z niezwykłą prędkością.
Na swoim blogu Khoshnevis, profesor w USC Viterbi School of Engineering, wyjaśnia, że system jest skalą maszyn szybkiego prototypowania, obecnie szeroko stosowanymi w przemyśle, aby drukować.
obiekty trójwymiarowe zaprojektowane przy użyciu oprogramowania CAD / CAM, zwykle poprzez budowanie kolejnych warstw plastiku.
Zamiast plastiku, Contour Crafting użyje betonu.
wyjaśnił Khoshnevis.
Więcej informacji na temat tworzenia konturów po przerwie.
W miarę postępu badań nad Khoshnevis.
technologia (system był już w stanie wyprodukować 6-metrowe ściany betonowe), możliwości CC zostały przedstawione w New York i Los Angeles Times, publikacjach o architekturze i budownictwie oraz programach radiowych i telewizyjnych, wzbudzając zainteresowanie niektórych z nich.
liderzy branży budowlanej.
W rzeczywistości, kilka lat temu, Caterpillar, największy na świecie producent sprzętu budowlanego, stał się głównym wkładem CC, pchając badania o krok dalej, aby osiągnąć swoje cele związane z budową pełnowymiarowych domów w ciągu kilku godzin.
Dzięki takiemu wsparciu Khoshnevis zamierza wykorzystać potencjał tej metodologii budowy, ponieważ technologia ta może być stosowana w różnych zastosowaniach, od awaryjnych po niskodochodowe budownictwo mieszkaniowe, komercyjne budownictwo mieszkaniowe po kosmiczne kolonie na innych planetach.
Na przykład CC ma potencjał, aby złagodzić sytuację osób dotkniętych sytuacjami awaryjnymi, takimi jak wojna i klęski żywiołowe, ponieważ system może zbudować dom o powierzchni 2 000 stóp kwadratowych z wszystkimi urządzeniami elektrycznymi i hydraulicznymi w czasie krótszym niż 24 godziny.
Ze względu na zdolności adaptacyjne technologii, CC może wykorzystywać materiał budowlany in situ, eliminując w ten sposób konieczność transportu materiałów na duże odległości, oszczędzając czas i koszty związane z transportem.
W ten sam sposób CC można wykorzystać do budowy kolonii domów.
w sytuacjach niskich dochodów, przy minimalnym marnowaniu materiału budowlanego i prawie nieistniejących kosztach pracy oraz obrażeniach i wypadkach przy pracy, które zdarzają się często na placach budowy.
Jeśli chodzi o przyszłość, Khoshnevis zajmie się zagadnieniami projektowania geometrycznego, możliwymi do wdrożenia robotami i metodami dostarczania materiałów, zautomatyzowaną instalacją wodno-kanalizacyjną i instalacją sieci elektrycznej oraz zautomatyzowaną kontrolą i kontrolą jakości.
Czy to może być konstrukcja przyszłości.
[hasła pokrewne: mrówka wałbrzych, struktonit, newmeteo ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka wałbrzych newmeteo struktonit