Skip to content

Nowoczesna architektura : Zielone dachy

2 lata ago

546 words

Wdrażanie zielonych dachów w architekturę szybko staje się zasadą projektowania budynków w każdej skali.
Istnieje wiele korzyści dla zielonego dachu, w tym obniżenie kosztów ogrzewania i chłodzenia, co z kolei zmniejsza efekt miejskiej wyspy ciepła.
Inne zalety to naturalny filtr do wody deszczowej, wydłużenie żywotności dachu, naturalne środowisko dla zwierząt i roślin oraz obniżenie poziomu pyłu i smogu.
W tym poście znajdują się cztery wyróżnione projekty, w których podkreśla się zielony dach, aby zapewnić udane zrównoważone prace architektoniczne.
California Academy of Sciences Zrównoważony rozwój był kluczowym aspektem projektu Renzo Piano, ponieważ projekt ten jest jednym z dziesięciu pilotażowych.
Zielonych budynków.
projekty Departamentu Środowiska w San Francisco, mające na celu uzyskanie platynowej certyfikacji LEED.
Gdy kształtuje się zielony dach o powierzchni 2,5 akrów, pofałdowana linia dachu będzie czerpać chłodne powietrze z otwartego placu pośrodku budynku, naturalnie wentylując otaczające pomieszczenia wystawowe.
Okna dachowe automatycznie otwierają się i zamykają, aby wydmuchać gorące powietrze przez dachy kopuł.
Dach działa jako nowe ogniwo w ekologicznym korytarzu dla dzikiej przyrody (więcej informacji).
.
Tim Griffith + 22 Nanyang School of Art Założony przez dwa nachylone, zwężające się łuki, które łączą się z trzecim, mniejszym łukiem, Szkoła Sztuki, Designu i Mediów to elegancka pięciopiętrowa budowla o powierzchni 215 000 stóp kwadratowych, mieszcząca ponad dwa kilkanaście pracowni i laboratoriów, dwie galerie i tyle sal wykładowych, obok sal szkolnych, scena dźwiękowa, audytorium na 450 miejsc i pasjonujące inne przestrzenie obejmujące bibliotekę do pomieszczeń prototypowych.
Dostępne po schodach wzdłuż krawędzi zakrzywione, zielone dachy zapobiegają utracie otwartej przestrzeni, a jednocześnie oferują rzeźbiarskie rozwiązanie dla celów projektowych CPG.
Na przykład gęsta murawa trawy voysia matrella zwiększa ekologię budynku, pomagając w absorpcji intensywnego słońca Singapuru.
Tymczasem efekt ten zwiększa przestrzeń spotkań na świeżym powietrzu na uniwersytecie, który uczynił misję promowania kreatywności – mandatu, który chciał wyrazić architektonicznie poprzez przestrzeń sprzyjającą interakcji.
Villa Bio Zaprojektowany przez Enric Ruiz-Geli, Villa Bio w Llers, Hiszpania, odzwierciedla charakter lokalnego krajobrazu znacznie bardziej niż jego sąsiadów.
Ta natura nie kończy się na rogu jej działki, ale kontynuowana jest w domu hydroponicznym ogrodzie, który wije się wzdłuż zielonego dachu.
Stworzyli tę platformę jako krajobraz wydarzeń liniowych.
Krajobraz składa się na stronie i tworzy rosnącą spiralę (więcej informacji).
.
Lluís Ros / Optical Adiction Marcel Sembat High School archi5 z B.
Huidobro zdecydowali się na prosty i łatwy do zrozumienia projekt i postanowili włączyć warsztaty do parku z gładkimi liniami, które są połączone z parkiem z ich pochyłości.
Budynek zaczyna się na granicy parku i naturalnie pasuje w miejscu dzięki falistej konstrukcji jego porośniętego roślinnością dachu.
Główne idee wniosku są; znaleźć jedność i tożsamość szkoły na całym terenie, aby zintegrować i połączyć liceum i park ze szczególnym kształtem ostrzy .
Chcieliśmy również stworzyć przestrzeń publiczną wokół skrzyżowania, tworząc świetny plac przed nowym budynkiem warsztatowym (więcej informacji).
.
Thomas Jorion
[hasła pokrewne: new meteo poznan, newmeteo warszawa, reakcja polimeryzacji ]

Powiązane tematy z artykułem: new meteo poznan newmeteo warszawa reakcja polimeryzacji