Skip to content

Ze swiata architektury – Europan 11 – Propozycja mieszkaniowa Leeuwarden / OODA + OOIIO

2 lata ago

364 words

Dzięki uprzejmości OODA + OOIIO Projekt wniosku OODA + OOIIO został instynktownie opracowany w oparciu o podstawowe i determinujące założenia odzwierciedlone przez lokalne.
Woda, wiejskość, miejskość i zwyczaje i tradycje kulturowe.
Próbowali stworzyć interaktywną równowagę między wszystkimi przesłankami i znaleźli w naturze koncepcyjne ramy, które posłużyły za punkt wyjścia do sformalizowania ich miejskiego planu mieszkaniowego.
Pływające lilie wodne.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
To żyjące w wodnych organizmach są w swej istocie okazy, które naturalnie tworzą.
Most.
między wodą a lądem, rozwijając szczególny i zrównoważony ekosystem.
Jednocześnie pływające lilie wodne są również rozpoznawalną ikoną tożsamości prowincji Fryzja.
Nasz projekt propozycji opierał się na tej koncepcji, próbując opracować nowy równoległy system miejski.
Potrzeba połączenia i ustanowienia relacji środowiskowych w obrębie obszaru badań i miasta Leeuwarden, doprowadziła nas do organizacji komórkowej, stworzonej z abstrakcji zestawu lilii wodnych.
Dzięki uprzejmości OODA + OOIIO Poprzez zestawienie, nakładanie się i powtarzanie ruchomych komórek byliśmy w stanie zorganizować i stworzyć unikalne środowisko mieszkalne i wspólne z wysoką integracją wody, terenów zielonych i obszarów rolniczych.
W ten sposób udało się zgromadzić wszystkie nowe nawyki mieszkaniowe i naturalne / wiejskie uprzedzenia, tworząc zrównoważony system mieszkaniowy w harmonijnej koegzystencji ze środowiskiem miejskim i naturalnym.
Dzięki uprzejmości OODA + OOIIO Cały plan urbanistyczny został stworzony w macierzy komórkowej przyniesionej przez abstrakcję lilii wodnych, gdzie wszystkie parterowe lokale mieszkalne otwierają się wraz ze wszystkimi sportowymi, rolniczymi i publicznymi przestrzeniami osadzonymi w wodzie, jak pływająca lilia wodna.
W tym sensie wszystkie bloki mieszkalne są wyjątkowymi formami o bardziej pionowym założeniu, a także są związane z koncepcją reprezentującą abstrakcję kwiatu lilii wodnej.
Dzięki uprzejmości OODA + OOIIO Architekci: OODA + OOIIO Lokalizacja: Leeuwarden, Holandia Drużyna: OODA: Diogo Brito, Rodrigo Vilas-Boas, Francisco Lencastre, Francisca Santos, Diogo Mesquita, Lourenço Menezes; OOIIO: Joaquín Millán Villamuelas, Jesús Reyes García, Joanna Siejak, Ana Sánchez Torrecilla, Emiliano d Incecco, Ana Mendicuti, Juan José Ortega López
[hasła pokrewne: obrazy do salonu ikea, reakcje polimeryzacji, mrówka wieliszew ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka wieliszew obrazy do salonu ikea reakcje polimeryzacji